Kova Burcu Özellikleri – Müneccim App
Matematik bulmacaları

Kova burcu özellikleri, Kova Burcu Olumlu, Olumsuz Yanları, Kova Burcu Takım Yıldızı, Kova Burcu Kadını, Kova Burcu Erkeği! Kova Burcu hakkında tüm detayları sizin için hazırladık!

Yönetici GezegeniUranüs
ElementiHava
NitelikSabit
Uğurlu Sayıları1, 7
GünÇarşamba
Uğurlu TaşıAmetist
RengiElektrik Mavisi
HayvanBüyük Kuşlar

Kova Burcu Olumlu Yanları:

Kova burcu insanı, bağımsızlığına düşkün, dost canlısı, humanist bir yapıya sahiptir. Vefalıdır bu yüzden dostlukları uzun yıllara dayanır. Ayrıca idealist ve entelektüel bir yapıya sahiptir.

Kova Burcu Olumsuz Yanları:
Beklenmedik davranışlar sergileyebilirler, isyankar ve sabit fikirli olmaları bazen dostları tarafından eleştirilir. Kendini beğenmiş olmaları onları çoğu zaman itici kılar.

Kova Takım Yıldızı (Astronomi) Kova takımyıldızının ilk dekanatında Güney Balığı, Pisces Australis, ikinci dekanatta ise sırtındaki dev kanatlarıyla Pegasus vardır. Buradaki başlıca yıldızlar, Markab, Scheat, Enif, Al Genib, Homan, Matar’dır. Üçüncü dekanda güzel bir kuğu bulunur. Yaralı olmasına rağmen Samanyolu’nda daireler çizerek dolaşırken, nebulatik yıldızların tam ortasındadır. Başlıca yıldızları bir haç meydana getirir. En parlak yıldızları, Deneb, Azel, Fafoge, Sadr, Adige ve Arided’dir.

Kova Burcu Kadını Genel Özellikleri

Kova burcu kadını özgürlüğüne düşkündür. Neşeli bir kişiliği olduğu için partilerin ve etkinliklerin aranılan ismidir. Entelektüel ve bilgili bir yapıya sahiptir. Dostluk onlar için çok önemlidir. Kendi gibi olan kişilerle arkadaşlık etmeyi tercih eder.

Akılcı sorulara pratik çözümler ürettiği için iş hayatında oldukça başarılıdır. Savurgan yapısı nedeniyle elinde para tutamaz.

Özgürlüğüne düşkün olan kova kadını onu kısıtlayan bir erkekle olamaz. Olsa da ilişkisi kısa süreli olur. Dürüst ve güvenilirdir. Bu nedenle evliliğinde eşine daima sadık kalacaktır. Çocuklarına karşı sevgi dolu ve arkadaşça yaklaşacaktır.

Kova Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Kova burcu erkeği çok yönlü yapısıyla daima kadınların ilgisini çeker. Nazik ve iyimser tavırları onu her zaman sempatik kılar. Hoş ve neşeli yapısı toplum içinde onun sevilen bir insan olmasını sağlar.

Farklılıklardan keyif alır. Değişiklikler onu enerjik kılar. Her anlamda mükemmelliyetçidir. Bu nedenle yaptığı işleri titizlikle yapar.

Dürüstlüğü ve güvenirliğiyle çevresinde her zaman takdir edilir. İlişkilerinde iyi bir arkadaş aynı zamanda tutkulu bir aşıktır. Akıllı kadınlardan hoşlanır. Boş sohbetlere gelemez.  Onun farklılıklarına ayak uydurabilecek bir kadın bulduğunda evlilikten korkmaz.. Bağımsızlığına düşkündür bu nedenle çocuk sahibi olduğunda çocuklarını da bu duyguyla yetiştirecektir.

Matematik bulmacaları

Yorum Yap