Burç sembolü anlamları: Hangi burç neyi temsil ediyor? – Müneccim App
Matematik bulmacaları

Astrolojide her burcun ayrı bir hikâyesi var ve burç sembolü anlamları da belki daha önce hiç duymadığınız bilgiler içeriyor. Bildiğiniz gibi her burcun kendine özgü karakteristik özellikleri mevcut. Buna göre her burç kendine özgü bir semboller ifade ediliyor ve bu sembollerin de bir takım özellikleri temsil ettiği biliniyor. Burç sembolü anlamlarına hep birlikte göz atalım…

Burç sembolü anlamları nereden geliyor? Hangi sembol astrolojideki burçları temsil eder?

Hangi Sembol Astrolojideki Koç Burcunu Temsil Eder?

Hangi Sembol Astrolojideki Koç Burcunu Temsil Eder?

Koç burcu simgesi:Koç burcunu “boynuz” sembolü temsil eder ki bu da cesaret ve girişimcilik anlamına gelir. Zodyak’ın ilk burcu olan Koç için her zaman “ben” düsturu önde gelir ve dolayısıyla sahip olduğu cesareti ve atılganlığı istediğini elde etmek adına kullanabilir.

Hangi Sembol Astrolojideki Boğa Burcunu Temsil Eder?

Hangi Sembol Astrolojideki Boğa Burcunu Temsil Eder?

Boğa burcu simgesi: Boğa burcunu temsil eden sembol Koç burcu sembolü ile karıştırılmamalıdır, “bir çemberin üst kısmında dışa doğru açılan iki boynuzdan” oluşur. Bu çember, Boğa’nın hayatta her zaman sorgusuz sualsiz güvenmek istemesi ve sevdiklerine duyduğu bağlılığı öncelik edinmesi anlamına gelir.

Hangi Sembol Astrolojideki İkizler Burcunu Temsil Eder?

Hangi Sembol Astrolojideki İkizler Burcunu Temsil Eder?

İkizler burcu simgesi: İkizler’i anlatan simge; iki adet doğrunun yan yana gelip üstten ve alttan birbirine kenetlenmesiyle oluşan bir simgedir. Bu durum aynı zihinde farklı bakış açılarının barınabilmesi ve zaman zaman yaşanabilecek duygu dengesizliklerini temsil etmektedir.

Hangi Sembol Astrolojideki Yengeç Burcunu Temsil Eder?

Hangi Sembol Astrolojideki Yengeç Burcunu Temsil Eder?

Yengeç burcu simgesi: Bir sarmalın döngüsü şeklinde temsil edilen bu simge, Yengeç burcunun yakınındakileri sevgi ve bağlılıklar sarmalaması, tüm enerjisini evine ve iç dünyasına vermek istediği anlamına gelir.

Hangi Sembol Astrolojideki Aslan Burcunu Temsil Eder?

Hangi Sembol Astrolojideki Aslan Burcunu Temsil Eder?

Aslan burcu simgesi: Kuyruklu bir aslan ile oluşan Aslan burcu sembolü, gücü ve liderliği simgeler, insanlara karşı yol gösterici olma arzusunu betimler.

Hangi Sembol Astrolojideki Başak Burcunu Temsil Eder?

Hangi Sembol Astrolojideki Başak Burcunu Temsil Eder?

Başak burcu simgesi: Uzaktan bakıldığında büyük m harfini anımsatan Başak burcu sembolü, orantılı aralıkların bulunduğu eğimlerle, başarma hedefinde ilerleyen yolların inişli çıkışlı olabileceğini simgelemektedir.

Hangi Sembol Astrolojideki Terazi Burcunu Temsil Eder?

Hangi Sembol Astrolojideki Terazi Burcunu Temsil Eder?

Terazi burcu simgesi: Terazi burcu çoğu kişinin bildiği gibi dengeyi ve adaleti temsil eder. Bu burcun sembolü dengedir ve hakkaniyeti belirtir. Teraziler için arkadaşlık, dostluk çok önemlidir ve iyi günde de kötü günde de arkadaşlarının yanındadır.

Hangi Sembol Astrolojideki Akrep Burcunu Temsil Eder?

Hangi Sembol Astrolojideki Akrep Burcunu Temsil Eder?

Akrep burcu simgesi: Zehirli bir kuyruğu anımsatan akrep burcu simgesi, Akreplerin gizemli ve karanlık yönlerini temsil eder. Yakınlık hissettiği insanlara karşı sonuna kadar güvenirken, sevmediklerine karşı zehirli bakışlar fırlatabilir.

Hangi Sembol Astrolojideki Yay Burcunu Temsil Eder?

Hangi Sembol Astrolojideki Yay Burcunu Temsil Eder?

Yay burcu simgesi: Yay ve oktan ibaret olan bu sembol tıpkı Yay burcunun karakteristik özelliğinde olduğu gibi gerilmiş ve uzaklara fırlatılmak üzere hazırda bekler. Yaylar maceraperestlik ve özgür ruhun temsilcileridir.

Hangi Sembol Astrolojideki Oğlak Burcunu Temsil Eder?

Hangi Sembol Astrolojideki Oğlak Burcunu Temsil Eder?

Oğlak burcu simgesi: Bu sembol iki kısımdan oluşur ve Oğlak burcunun karakterindeki ikili durumu betimler. Gençlik dönemi, Oğlakların tedirgin ve kararsız yönlerini temsil ederken, ikinci kısım kendine güveni yerine gelen ve çabalarının karşılığını almak için hırsla ilerleyen Oğlağı temsil eder.

Hangi Sembol Astrolojideki Kova Burcunu Temsil Eder?

Hangi Sembol Astrolojideki Oğlak Burcunu Temsil Eder?

Kova burcu simgesi: Birbirine paralel dalgalı bir çizimle sembolize edilen Kova burcu, zekâya verdiği önem kadar özgürlüğüne düşkün oluşunu, bağımsızlığını sürdürebilmek için açık denizlerde ilerlemeyi göz alabileceğini anlatır.

Hangi Sembol Astrolojideki Balık Burcunu Temsil Eder?

Hangi Sembol Astrolojideki Balık Burcunu Temsil Eder?

Balık burcu simgesi: Bu sembolde dikey şekilde birbirine dönük duran kavisleri bağlayan bir parça mevcuttur. Balıkların mutlu bir yaşam sürdürebilmek için, yanında duygusal paylaşım içinde olabileceği insanların olmasına gereksinim duyduğunu betimler.

Matematik bulmacaları

Yorum Yap